Houndshow 6/8/2011

  • Joerg Yoki
  • Joerg Yoki's Avatar Topic Author
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
More
7 years 1 month ago #34798 by Joerg Yoki
Joerg Yoki created the topic: Houndshow 6/8/2011
Hello

Here are the results of the Houndshow 2011.

Congratulations to all winners and placed.

Source/ Link: www.highampress.co.uk/hou...p?ttl=Houndshow 2011


Judge: Mr Ken Aird



Class 214 PD (2 Entries) Abs: 0
1st: 1040 HAWKINS Mr & Mrs D Kwaricott Corelli
2nd: 1007 ASTON Mrs A Stranwith Slate To Balgaled


Class 215 JD (4 Entries) Abs: 0
1st: 1074 RHODES, Mr T & Mrs J & MORTON Mr D J Gentom Semper Fi
2nd: 1095 TAYLOR Miss S J Kilbourne Woodsman To Ormanstar
3rd: 1024 DIMMOCK Miss T Canerikie Cool Customer
Res: 1090 STABB, Miss T & TAYLOR Mr R Laird Of Summerisle


Class 216 YD (5 Entries) Abs: 2
1st: 1104 WRAGG Mrs J Neroche Irving
2nd: 1053 MCLOUGHLIN Mr & Mrs D S Nixophel Cinnabar
3rd: 1092 STUART, Ms M A & HOLT Ms K M Regalflight Tomahawk At Ollandsheart


Class 217 SBD (2 Entries) Abs: 1
1st: 1090 STABB, Miss T & TAYLOR Mr R Laird Of Summerisle


Class 218 PGD (5 Entries) Abs: 1
1st: 1061 OWEN, Mr K J & BRODIE Miss Z L S Wolfscastle Draig
2nd: 1103 WILSON Mrs C Hamiltonhill Fred D Mercury
3rd: 1057 MEER Mr G & Mrs V Kilbourne Harvey At Lordswell
Res: 1016 BOND Mrs J Pyefleet Silas


Class 219 LD (9 Entries) Abs: 3
1st: 1005 ADAMS Miss B Ardneish Lohengrin
2nd: 1054 MCLOUGHLIN Mr & Mrs D S Graizelund Rock And Roll Of Glenhaigh
3rd: 1058 MORGAN Miss L Hyndsight Meteor
Res: 1081 SHANNON Mrs E Erewhon Dambuster
VHC: 1030 FRANCIS, Mr J & BLATCHFORD Miss W Cloweswood Acer of Peopleton


Class 220 OD (10 Entries) Abs: 1
1st: 1033 GILLIE Mr R Dorrator Gethen
2nd: 1012 BARRET Ms K Stranwith Symphony
3rd: 1066 PEACH Mr M J & Mrs G M Kilbourne Fire Chief
Res: 1042 HELPS Dr S A F & Mrs H B Ch Greyfriars Gille Of Beardswood
VHC: 1032 GILHOOLY, Mrs & MORRISSEY Miss J M Lord Seafield Of Hartvalley


Class 221 SpCD (2 Entries) Abs: 0
1st: 1042 HELPS Dr S A F & Mrs H B Ch Greyfriars Gille Of Beardswood
2nd: 1039 HAWKINS Mr & Mrs D Kwaricott Asclepius


Class 222 Sp V D/B (6 Entries) Abs: 0
1st: 1083 SHANNON Mrs E Lealla Joka
2nd: 1043 HELPS Dr S A F & Mrs H B Ch Beardswood Marmion
3rd: 1082 SHANNON Mrs E Lealla Is Fearr
Res: 1079 SEYMOUR-JACKSON Mrs L B Ghiltan Larch
VHC: 1101 TROTMAN Mrs P Fosses Ramblingrose of Penherald


Class 223 PB (3 Entries) Abs: 1
1st: 1064 PEACH Mr M J & Mrs G M Kilbourne Teliah
2nd: 1041 HAWKINS Mr & Mrs D Kwaricott Charisma


Class 224 JB (9 Entries) Abs: 7
1st: 1086 SMART Miss A M Kessoch Marsco
2nd: 1052 MCGILL Miss S Cotherstone Take Silk


Class 225 YB (7 Entries) Abs: 2
1st: 1093 STUART, Ms M A & HOLT Ms K M Pyefleet Skatha At Ollandsheart
2nd: 1086 SMART Miss A M Kessoch Marsco
3rd: 1071 QUINN, Mrs R L & O'BRIEN Mr A B Hoddingrey Terrona
Res: 1080 SEYMOUR-JACKSON Mrs L B Cassacre Aelfrida of Ghiltan
VHC: 1022 DAY, Ms E & O'BRIEN Mr M Celticmoon Shadowmancer


Class 226 SBB (5 Entries) Abs: 2
1st: 1055 MCLOUGHLIN Mr & Mrs D S Kingrock Chieftain's Choice At Glenhaigh
2nd: 1046 KEELING Mrs C Claonaiglen Ehervie
3rd: 1091 STABB, Miss T & TAYLOR Mr R Greyhawks Romanie Kham


Class 227 PGB (9 Entries) Abs: 3
1st: 1036 GIRLING Miss M J Pyefleet Sabine
2nd: 1025 DOCKREE Ms K Regalflight Kalifi Of Gorsekree
3rd: 1015 BLANDFORD Mrs J Killoeter Peggy
Res: 1027 FAIRCLOTH Mr & Mrs L Beardswood Poesy At Calbraidh
VHC: 1044 HELPS Dr S A F & Mrs H B Beardswood Panthera


Class 228 LB (11 Entries) Abs: 2
1st: 1034 GILLIE Mr R Dorrator Song For Drella
2nd: 1009 BAILEY Mr G & Mrs N B Greyflax Crystal
3rd: 1059 MORGAN Mrs A Ladygrove Calamity Jane At Amiro
Res: 1100 TROTMAN Mrs P Stainlonan Kulang of Penherald
VHC: 1031 GILHOOLY Mr & Mrs D A Freyja At Nobys


Class 229 OB (12 Entries) Abs: 2
1st: 1010 BAILEY Mr G & Mrs N B Greyflax Milly Molly Mandy
2nd: 1035 GIRLING Miss M J Ch Pyefleet Rokesby
3rd: 1070 PLATT Mrs S Charbonnel Fliss
Res: 1062 OWEN, Mr K J & BRODIE Miss Z L S Ch Marandike Ebonys Choice To Wolfscastle
VHC: 1038 GOMM Miss M Ch Canerikie Cookie Crusher to Wildtor


Class 230 SpCB (4 Entries) Abs: 0
1st: 1031 GILHOOLY Mr & Mrs D A Freyja At Nobys
2nd: 1094 TAYLOR Mrs A Lyart Yea Verily
3rd: 1027 FAIRCLOTH Mr & Mrs L Beardswood Poesy At Calbraidh


BEST OF BREED : 1033 GILLIE Mr R Dorrator Gethen

Dog CC : 1033 GILLIE Mr R Dorrator Gethen
Res Dog CC : 1012 BARRET Ms K Stranwith Symphony

Bitch CC : 1010 BAILEY Mr G & Mrs N B Greyflax Milly Molly Mandy
Res Bitch CC : 1034 GILLIE Mr R Dorrator Song For Drella

Best Puppy : 1040 HAWKINS Mr & Mrs D Kwaricott Corelli

Best Veteran : 1083 SHANNON Mrs E Lealla Joka



Best regards
Joerg and Yoki dh:)
The following user(s) said Thank You: Jacobite

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Moderators: Joerg Yoki
Time to create page: 0.287 seconds
Powered by Kunena Forum